Borsamatik

3 hissede “AL” tavsiyesi

Ziraat Yatırım günün önemli şirket haberleri bülteninde 3 şirket için ‘Al’ tavsiyesi verdi.

Haberi Paylaş

Kapat

Hata mesajı

Ziraat Yatırım tarafından hazırlanan günün önemli şirket haberleri şöyle;

Aksigorta (AKGRT, Sınırlı Negatif): Şirket'in 2019 Mart ayındaki toplam prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre  %2 oranında azalarak 406,8mn TL'ye düşmüştür. Kara araçları sorumluluk hariç toplam üretim ise aynı dönemler itibariyle %13 oranında artarak 227,7mn TL'ye yükselmiştir. Mart ayı prim üretimi ile beraber Şirket'in 2019 Ocak - Mart dönemi prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %11 oranında artarak 1.030mn TL'ye yükselmiştir. Kara araçları sorumluluk hariç toplam üretim ise aynı dönemler itibariyle %20 oranında artarak 767,7mn TL olmuştur.

Sasa Polyester (SASA, Sınırlı Pozitif): Şirket 605mn TL olan çıkarılmış sermayesinin 830mn TL'ye yükseltilmesine, artırılan 225mn TL'nin tamamının 2018 yılı karından karşılanmasına, ortakların elinde bulundurdukları beher hisseye %37,1901 oranında bedelsiz hisse verilmesine karar verilmiştir.

TAV Havalimanları (TAVHL, Öneri "EKLE", Nötr): TAV Havalimanları Karadağ'daki Podgoritsa ve Tivat havalimanları için uzun vadeli imtiyaz sözleşmesi alabilecek olan firmalar arasında bulunmaktadır. (Kaynak: Ekonomi Bakanlığı)

Turkcell (TCELL, Öneri "AL", Nötr): Turkcell'in bu yıl 10'uncu kez düzenlediği Teknoloji Zirvesi'nde, yerli yapay zekâ 'Yaani Sesli Asistan' ilk kez dünyaya tanıtıldı. Yerli teknolojinin tanıtımını yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yerli ve milli yapay zekanın hayatın her alanına gireceğini vurguladı.

Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri "AL", Nötr): Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "İstanbul Havalimanı'nda THY olarak; kalkış varış olmak üzere toplam bugün 712, perşembe 849, cuma ise tam kapasiteye geçilerek 895 sefer yapılacaktır." açıklamasını yaptı.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): 161 gün vadeli 100mn TL ve 126 gün vadeli 300mn TL nominal değerli finansman bonolarının ihraç ve halka arz edilmesi amacıyla SPK ve Borsa İstanbul'a başvuru yapılmıştır.

YORUM EKLE

Adınız, Soyadınız Mesajınız
Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter G+ Linkedin