Borsamatik

Terzioğlu’nun ayrıldığı haberi Turkcell hisselerini nasıl etkiledi?

Turkcell CEO’su Terzioğlu'nun görevini bıraktığı haberinin etkisiyle hisse saat 10.40 itibariyle yüzde 2'nin üzerinde ekside seyrediyor.

Haberi Paylaş

Kapat

Hata mesajı

İnvesting’in haberinde Turkcell (IS:TCELL) hisselerininCEO Kaan Terzioğlu'nun görevini bıraktığı haberinin etkisiyle yüzde 2'nin üzerinde ekside seyrettiği belirtildi.

Habertürk gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre Terzioğlu dün itibariyle görevinden ayrıldı. Haberde yönetim kurulunun genel müdürlük hakkında bugün açıklama yapacağı bildirildi.

Haberin ardından şirket hisseleri 10.40 itibariyle yüzde 2.2’lik kayıpla 14 liraya geriledi. BIST-100 endeksi ise yüzde 0.4 artıda seyretti.

Turkcell'den konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmezken, şirket konu ile ilgili sorulara yanıt vermedi.

Adının açıklanmasını istemeyen analist Terzioğlu'nun şirket stratejisini belirleyen isim olduğuna dikkat çekerek, "Yatırımcılar Terzioğlu'nu çok yakından tanıyorlardı. Yeni bir yönetici belirlenene kadar belirsizliği satabilirler" dedi.

Turkcell, Nisan 2015'te göreve gelen Terzioğlu'nun yönetiminde ham veri ve ses satışından, katma değerli dijital servisler alanına yöneldi ve bu alanda büyümek kaydetti.

YORUM EKLE

Adınız, Soyadınız Mesajınız
Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter G+ Linkedin