11 Kasım 2020 dolar - euro fiyatları

Ekonomi yönetiminde yapılan değişikliklerin ardından verilen mesajları takip eden piyasalarda bu sabah yatay seyir hakim. Sabah saatlerinde 8,18'den yatay başlangıç yapan dolar/TL, BDDK'nın yabancı bankalar için swap limitlerini esnetme kararı sonrası 8,10'a kadar çekildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda yaşanan değişimlerin ardından ekonomi yönetiminden gelen mesajlara odaklanan yurt içi piyasalarda oynaklık düşmeye başladı. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan sonra Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan gelen piyasa dostu mesajların etkisiyle dolar/TL, dünkü piyasa kapanışın ardından 8,18 düzeyinde dengeli bir seyir izledi. 

Sabahın erken saatlerinde yatay başlangıç yapan dolar/TL, BDDK'dan gelen yabancı banka swap limitlerini esnetme hamlesiyle birlikte 8,10 seviyelerine kadar geriledi. 09:40 itibarıyla dolar/TL 8,1220'den işlem görüyordu. Aynı dakikalarda euro/TL de 9,6140 düzeyinde el değiştiriyor. 

Dolar/TL, dün günün ilk bölümünde 8,35 seviyelerini test ettikten sonra ikinci bölümde 8,20'nin altına gerilemişti.

Gözler cari denge verisinde

Yurt içinde haftanın en önemli verisi olan ödemeler dengesi rakamları bugün açıklanacak. Foreks'in 13 ekonomist ile yaptığı ankete göre Eylül'de cari dengenin 2,52 milyar dolar açık vermesi bekleniyor. 

Öte yandan bütçe görüşmelerine bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile devam edilecek.

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar