4 hisseye açığa satış ve kredili işlemler yasağı

ACSEL.E, HUBVC.E, OYLUM.E ve YYAPI.E payları 5 Aralık seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek. BIST'ten konu ile ilgili de KAP'a açıklama yapıldı..

Abone ol
Abone ol

    ACSEL.E, HUBVC.E, OYLUM.E ve YYAPI.E payları 5 Aralık seans  sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ACSEL.E, HUBVC.E, OYLUM.E ve YYAPI.E payları 21/11/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 05/12/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili  işlemlere konu edilemeyecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler  pazar değişimi ve diğer  nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından  ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa  yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir  nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa  yapıcılık faaliyeti yapılmaz."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar