750 milyon dolarlık tahvil ihracına 1,6 milyar dolar talep geldi

Aydem Enerji'nin 750 milyon dolarlık tahvil ihracına 1,6 milyar dolar  talep geldi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz tarafından "Rule 144A" ve/veya "Regulation S" formatında  yurtdışında nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilmesi  planlanan yeşil tahviller (green bond) için talep toplama süreci  başarıyla tamamlanmıştır. Talep toplama sonucunda, içlerinde uzun  dönemli yatırımcıların da yer aldığı 131 yatırımcının katılımı ile 1,6  milyar ABD Doları tutarında talep toplanmıştır. İhraç edilecek  tahvillerin nominal değeri 750 milyon ABD Doları ve vadesi 5,5 yıl  olarak belirlenmiştir.

İhraçtan elde edilecek gelir ile Şirket'in  bankalara olan kredi borçlarının tamamı kapatılacaktır. Ayrıca,  tahviller 3,5 yıl anapara geri ödemesiz olup, banka kredisi kapaması  sonrasında kalan tutar, Şirket'in kurulu gücünü 2 katına çıkarma  hedefi doğrultusunda önümüzdeki 3 yıl içerisinde kullanılacaktır.

Satış işlemlerinin ihraca ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'nun tertip  ihraç belgesini onaylamasını müteakip 02.08.2021 tarihinde  tamamlanması beklenmektedir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar