A1 Capital, model portföyüne Hektaş'ı ekledi, Tüpraş'ı çıkardı

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, model portföyünden Tüpraş'ı çıkarıp, Hektaş Ticaret'i eklediğini açıkladı. A1 Capital, Hektaş Ticaret'i portföyüne eklemesine gerekçe olarak güçlü mali yapısını gösterdi.

Abone ol
Abone ol

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, bugün yaptığı açıklamada model portföyünden Tüpraş'ı çıkartarak güçlü mali performansını sürdürmesini beklediği Hektaş Ticaret- borsada işlem gördüğü adıyla HEKTS- hisselerini portföyüne eklediğini duyurdu.

TUPRS için "Hisse'de stop loss çalıştığı için pozisyonlarımızı kapama kararı aldık" denildi.

A1 Capital konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi:

"Sene başı itibari ile oluşturduğumuz model portföyümüz 10 Ocak tarihi itibariyle toplamda %4,2 getiri elde ederken aynı dönemde endeksin %0,6 üzerinde performans göstermiştir. Bu hafta model portföyümüzden TUPRS hissesini çıkartıp yerine HEKTS hissesini ekliyoruz."

A1 Capital'ın 1 Ocak 2020 itibariyle model portföyüne eklediği şirketleri alttaki grafikte bulabilirsiniz...

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar