A1 Capital, Vestel'i model portföyünden çıkardı, Odaş Elektrik'i ekledi

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yaptığı açıklamada kâr realizasyonu nedeniyle Vestel'i model portföyünden çıkardığını ve yerine Odaş Elektrik'i eklediğini duyurdu.

Abone ol
Abone ol

A1 Capital, kâr realizasyonu nedeniyle Vestel'i (VESTL) model portföyünden çıkardığını ve yerine Odaş Elektrik'i (ODAS) eklediğini açıkladı. 

A1 Capital konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi:

Bu hafta model portföyümüzde; hedef değerimize hızla yaklaşan VESTL hisselerinde 17,0 TL ile kar realizasyonu yapma kararı aldık. VESTL’de gerçekleştirdiğimiz kar realizasyonu sonrasında portföyümüze aynı oranda ODAS hisselerini ekleme kararı aldık. 2020 itibariyle yeniden karlı yapıya dönmesini beklediğimiz ODAS için tamamlanan bedelli sermaye artırımı sonrasında finansal yapının da güçlenmiş olması hisseyi model portföyümüze eklememizde etkili oldu.

Model portföyümüz yılbaşından bugüne %14,5 yükseliş göstermiş olup, BİST 100 endeksine göre görece %7,1 pozitif performans göstermiştir.

 

ODAS ODAS ELEKTRIK URETIM SANAYI TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 2.11
Satış 2.12
Değişim -0.22%
Son Değer 2.12
En yüksek 2.46
En düşük 2.11
Haftalık Değişim -15.873%
Aylık Değişim -15.873%
Yıllık Değişim 46.2068%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar