A1 Portföy’e üst düzey atama

25 yılı aşkın süredir bankacılık, finans ve yatırım sektöründe farklı şirketlerde görev alarak başarılı çalışmalarda bulunan Mete Yüksel, Türkiye’nin öncü yatırım kuruluşlarını bünyesinde barındıran Güler Yatırım Holding’e bağlı A1 Portföy’e Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Alanında uzman ve tecrübeli kadrosu, bankalardan bağımsız yapısı, performans odaklı portföy yönetimi bakış açısıyla, katma değerli finansal hizmetler sunmak amacıyla 2021 yılında faaliyetlerine başlayan A1 Portföy Yönetimi A.Ş.’nin şu anda TEFAS’ta 9 adet fonu işlem görmeye devam ediyor.

Gelişen ve büyüyen Türkiye sermaye piyasalarında, müşterilerine yönelik performans ve sürdürülebilir hizmet kalitesi ile fark yaratmayı hedefleyen A1 Portföy, TEFAS’ta işlem gören fon sayısını artırmayı planlıyor.

METE YÜKSEL KİMDİR?

Mete Yüksel finans sektöründeki kariyerine 1997 yılında banka analisti olarak başladı. Yönetimindeki hisse senedi araştırma ekipleri Extel Survey anketlerinde kurumsal yatırımcıların oylarıyla 2013, 2014 ve 2016 yıllarında 40'ın üzerinde aracı kurum arasında Türkiye’nin en iyi araştırma bölümü ödüllerini kazandı. Yüksel iki defa da şahsen Türkiye’nin en iyi analisti payesini Acclaro ve Extel Survey’den aldı. 

Sonrasında çeşitli aracı kurumlarda yönetim kurulu başkanı, genel müdür ve üst düzey yönetici olarak görev alan Yüksel’in Finansal Yönetim, MBA, Muhasebe ve Finansman yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar