'ABD ekonomisi ve Fed politikası iyi durumdalar'

ABD Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Richard Clarida, Fed`in bu yıl yaptığı 3 faiz indirimin ABD ekonomisine "ciddi destek" sağladığını ve bu faiz indirimlerinin etkilerinin henüz tam olarak hissedilmediğini söyledi.

Abone ol
Abone ol

Yapılan 3 faiz indirimin ABD ekonomisine anlamlı destek sağladığını ve sağlamaya devam edeceğini belirten ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Richard Clarida, "Ekonomi ve para politikası iyi bir durumda" diye konuştu.

Cari duruş

"Bu faiz indirimlerinin ekonomik büyüme, istihdam piyasası ve enflasyon üzerinde tam etkileri zaman içinde gerçekleşecek" diye konuşan Clarida, "Para politikası için cari duruş, ekonomiye ilişkin bilgiler bizim ılımlı ekonomik büyüme, güçlü istihdam görünümümüz ile genel olarak tutarlı gelmeye devam ettikçe uygun olmayı sürdürecek" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, yurt dışındaki yavaşlayan büyümenin ABD'nin ihracatına baskı yapmasından kaynaklı riskler görmeye devam ettiğini de not eden Clarida, ancak şuan için için Fed'in ABD ekonomisinde büyümenin devam etmesini beklediğini de not etti.

Yorumlar