Airbnb, yapay zeka şirketi GamePlanner.AI’ı satın aldı

Airbnb, Siri'nin kurucu ortağı Adam Cheyer ve Siamak Hodjat'ın kurduğu yapay zeka şirketi GamePlanner.AI firmasını 200 milyon dolara satın aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tatil evleri ve konut kiralama hizmeti veren çevrimiçi teknoloji platformu Airbnb, yapay zeka şirketi GamePlanner.AI’ı 200 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Airbnb Kurucu Ortağı ve CEO’su Brian Joseph Chesky, GamePlanner ekibinin seçilmiş yapay zeka projelerini hızlandırmaya ve entegre etmeye odaklanacağını ekleyerek, "Yapay zeka, dünyamızı ömrümüzdeki diğer teknolojilerden daha hızlı bir şekilde değiştirecek, ancak onun insanlığı olumlu bir şekilde güçlendirdiğinden emin olmamız gerekiyor. Airbnb teknolojideki en hümanist şirketlerden biri ve Adam ve ekibiyle birlikte yapay zeka için en iyi arayüzlerden bazılarını geliştirebileceğimize inanıyorum." dedi.

Chesky, yakın geçmişte Airbnb'ye yönelik yapay zeka hedeflerini açıkça belirtmiş ve gezginler hakkında bilgi sahibi olan ve onlara uyum sağlayan bir seyahat danışmanı oluşturmak için üretken yapay zekayı kullanmak istediğini söylemişti.

GamePlanner.AI kurucu ortaklarından Adam Cheyer, Apple’ın satın aldığı yapay zeka asistanı Siri'yi geliştiren firmanın kurucusu ve daha önce Apple'daki iPhone grubunda direktör olarak çalışmış bir mühendisti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar