Ak Yatırım, Garanti Bankası'nı model portföyüne ekledi

Ak Yatırım, Garanti Bankası'nı model portföyüne eklerken, Koç Holding'i çıkardı. Raporda, ‘Önümüzdeki bir ay için banka ağırlığını artırma kararımıza paralel olarak portföye Garanti Bankası'nın ekliyoruz’ denildi.

Abone ol
Abone ol

Ak Yatırım'ın, konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Hisse Senetlerinde Öneriler: Ekim 2020 - ABD seçimleri öncesi kur istikrarı borsanın yönüne etki edecek.

Önümüzdeki bir ay için banka ağırlığını artırma kararımıza paralel olarak portföye Garanti Bankası'nın ekliyoruz.

Buna karşılık model  portföyümüzden Koç Holding hissesini çıkarıyoruz. Koç Holding'e  ilişkin kararımız hissedeki yoğun yabancı satışı sonrası ilginin zayıf  kalmasını yansıtıyor. Ekim ayında da Koç hisselerinin endeksin altında  getiriye sahip olacağını düşünüyoruz. En beğendiğimiz hisseler arasında Arçelik, BIM, Coca Cola İçecek, Doğan Holding, Garanti Bankası, Koza Altın, Şişe Cam, Tofaş, Turkcell ve Yapı Kredi Bankası  bulunmaktadır. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar