Ak Yatırım, Koç Holding'i model portföyünden çıkardı

Ak Yatırım, 'Hisse Senetlerinde Öneriler' başlıklı raporunda Koç Holding'i model portföyünden çıkardı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Raporda yer alan detaylar şöyle:

Haziran ayı borsa performansı açısından beklentimizden zayıf geçti. Ancak BIST’in genel eğilimi beklentimize paralel olarak, enflasyondan nispeten daha az etkilenebilecek hızlı tüketim (gıda ve gıda dışı perakendeler) ile turizm sezonu beklentilerine bağlı olarak havacılık hisselerini öne çıkardı.

Enerji hisseleri fiyat ayarlamaları sonrası toparlanmayı sürdürdü. Telekom ve demir/çelikteki döngüsel zayıflık devam etti. Buna karşılık güçlü Mayıs ayı sektör kârına rağmenbanka hisseleri beklentimizin altında performans sergiledi.

Temmuz ayında KCHOL hissesini model portföyden çıkarıyoruz. Genel olarak önceki ayın temel eğilimlerinin korunacağını düşünmekle birlikte global piyasalarda artan risk algısının holding net aktif değer iskontoları üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini öngörüyor olmamız
nedeniyle KCHOL hissesini model portföyden çıkartıyoruz. Haziran’da satıcılı seyreden bankalarda bilanço beklentilerine bağlı olarak bir toparlanma olabileceğini düşünüyoruz.

Ayrıca Temmuz sonundan itibaren açıklanmaya başlayacak dönem finansallarının hisse değişimlerinde güçlü bir katalizör etkisi oluşturacağını düşünüyoruz.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar