Akbank, 2020 kredi büyümesi tahminini açıkladı

Akbank, 2020 yılında TL kredi büyümesini yüksek yüzde 10'lu seviyede bekliyor. Akbank'tan KAP'a yapılan açıklamaya göre, dolar bazında yabancı para kredi büyümesi düşük tek hanesi beklenirken, özsermaye karlılığı orta %10'lu seviyede tahmin edildi.

Abone ol
Abone ol

Akbank'tan KAP'a yapılan açıklamaya göre, dolar bazında yabancı para kredi büyümesi düşük tek hanesi beklenirken, özsermaye karlılığı orta %10'lu seviyede tahmin edildi.

Banka'nın net faiz marjı(swap düzeltilmiş) beklentisi %4,0 veya altında, net ücret ve komisyon artışı yüksek tek hanede, operasyonel giderler artışı orta %10'lu seviyede, operasyonel giderler/gelirler %34 veya üzerinde, takipteki kredilerin oranı %6'nın altında, net kredi maliyeti yaklaşık 200 baz puan olarak bekleniyor.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/808555

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar