Akbank AKBNK hisse yorumu ve analizi

Vakıf Yatırım, 2020 yılı bilançosunu açıklayan ve piyasa beklentilerin üzerinde kar açıklayan Akbank'ta hisse hedef fiyatını 8,83 TL, tavsiyesini ise 'AL' olarak korudu.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım'ın konuya ilişkin raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Akbank, 4Ç20 için beklentimizin %16,1 ve piyasa beklentisinin ise %11,3 üzerinde 1,85 mlr TL (ç/ç:+%21,4, y/y:+%39,0) net kar açıkladı.

Beklentimizin altında gerçekleşen karşılık giderleri, net kar tahminimizde yukarı yönlü sapmaya neden oldu.

Bankanın 2020 yılında net karı yıllık %15,7 artarak 6,3 mlr TL olurken, özkaynak karlılığı ise %10,7 düzeyinde gerçekleşti.

Akbank için 8,83 TL olan hedef fiyatımızı ve kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL” tavsiyelerimizi koruyoruz."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar