Akbank da korona paketini açıkladı

Akbank, tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Koronavirüs nedeni ile toplumsal mücadeleye destek vermek üzere aldığı ekonomik önlemleri açıkladı. Bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan’a kadar olan anapara,  faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecek.

Abone ol
Abone ol

Akbank'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Nisan’a kadar olan anapara,  faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecektir.

Mobil, Internet Şube ve ATM üzerinden gerçekleştirilecek EFT ve  havale işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz olarak yapılabilecektir.

Müşterilerimizin ATM’lerimizden günlük para çekme limiti kart ile  ücretsiz 5.000 TL ve ek olarak Akbank Mobil’den QR kod ile ücretsiz 5.000 TL olmak üzere 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Bu uygulamanın süresi 30 Nisan’a kadar uzatılmıştır.

Ayrıca müşterilerimizin Ortak ATM’lerde para çekme, yatırma,  bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz hale getirilmiştir.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmak ve hep  birlikte mücadeleye destek vermek için kurum olarak süreci yakından  takip ediyor, gerekli önlemleri hızla hayata geçiriyoruz. 72 yıldır Türkiye’ye inanan ve hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Akbank, bu  dönemde de müşterilerinin yanında olacak ve her türlü ilave tedbirleri  hızla almaya devam edecektir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar