Akbank GM Binbaşgil: Vatandaş dövizde satışa geçti

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Bloomberg HT canlı yayınında Gökhan Şen'in konuğu oldu. Önemli açıklamalarda bulunan Binbaşgil, 'Vatandaş dövizde satım tarafında' diye konuştu.

Abone ol
Abone ol

bloomberght.com'da yer alan habere göre, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Bloomberg HT'ye sektörün gündemindeki gelişmeleri  değerlendirdi.

Binbaşgil'in açıklamalarında öne çıkan ifadeler şunlar oldu:

"2021 daha iyi bir sene olacak. Hepimizin beklentisi bu konuda  paralel. İlk yarıda faizler daha yüksek seyredecektir. Ama ilk yarının  ardından faiz seviyeleri gerilecektir.

TCMB enflasyonla mücadelede elindeki araçları kullanmaktan  çekinmeyeceğini söylüyor. Burada Mart-Mayıs enflasyonu önemli olacak.

Ama TCMB bir yere kadar buna müdahale edebilir, buna bütünsel bakmak  lazım. Ama gördüğüm kadarıyla süreç koordine ilerliyor. Enflasyonla  mücadelede TCMB ile birlikte hareket etmeliyiz."

Haberin tamamı için:

https://www.bloomberght.com/akbank-gm-binbasgil-bloomberg-ht-ye-konuk-oldu-2275686

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar