Akfen GYO bankalarla borç yapılandırmasında anlaştı

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bankalara olan 177.73 milyon Euro borcunu yeniden yapılandırma konusunda anlaştı. Akfen GYO'nun KAP'a yaptığı açıklamaya göre bankalara olan 177.73 milyon Euro borcun yeniden yapılandırması konusunda anlaşma sağlandı.

Abone ol
Abone ol

Akfen GYO'nun KAP'a yaptığı açıklamaya göre bankalara olan 177.73 milyon Euro borcun yeniden yapılandırması konusunda anlaşma sağlandı.

Şirketin yönetim kurulu tarafından alınan kararlara göre, pandeminin turizm sektörü genelinde ve oteller özelindeki negatif etkisi gelirlerde önemli düşüşe sebep olduğundan Credit Europe Bank NV Hollanda, Credit Europe Bank Ltd Rusya ve Fibabank ile mevcut borç tutarı olan 177.73 milyon euronun 10 yıl vadeli olarak yeniden yapılandırılması konusunda mutabakata
varıldı.

Şirket sermayesi 243.07 milyon TL' den 356.99 milyon TL'ye çıkarılacak. Sermayede artırılacak olan 113.92 milyon TL nominal tutarında ve 336.08 milyon TL emisyon primli sermayesine ilişkin olarak ihraç edilecek paylar Hamdi Akın tarafından verilecek satın alma taahhütnamesi çerçevesinde Hamdi Akın'a tahsis edilecek.

Akfen GYO Isparta öğrenci yurdu, Kütahya öğrenci yurdu ve Bodrum Loft 5 yıldızlı tatil köyünü satın alacak.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar