Akfen GYO'dan önemli açıklama

Akfen GYO, basında yer alan haberle ilgili açıklama yaptı. Hatırlanacağı üzere Novotel'in sağlık çalışanlarını otelden çıkarması kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Abone ol
Abone ol

Akfen GYO, basında yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Akfen GYO'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"13 Nisan 2020 Pazartesi akşamından itibaren çeşitli basın yayın  organları ve sosyal medyada yer alan haber ve yorumlara neden olan  üzücü olay hakkında açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Akfen Holding şirketlerinden Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik  işbirliği kapsamında 2007 yılından itibaren Ibis ve Novotel markaları  altında şehir oteli projeleri geliştirmektedir.

Accor Grubu, Akfen GYO’nun Türkiye’de sahip olduğu 15 mülkü otel olarak işletmek üzere  kiralamıştır.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Novotel binası da Accor Grubu ile  yapılan anlaşma çerçevesinde olup, 2007’den itibaren otel işletilmek  üzere Accor’a kiralanmıştır.

Dün yaşanan üzücü olayın ardından ivedilikle Fransa'daki Accor Grubu yönetimi ile temasa geçilip, konuyla ilgili hassasiyetimiz  iletilmiştir. Bunun üzerine Accor Grubu sağlık personeline hiçbir  müşteri ile temas etmeyecekleri Ibis Zeytinburnu otelini tahsis  etmiştir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, korku ve paniğe neden olan  koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını kendi yaşamlarının önünde  tutan, gecelerini gündüzlerine katarak kahramanca görev yapan sağlık  çalışanlarının gösterilebilecek en büyük saygıyı görmelerini hak  ettiklerini düşünüyoruz.

Bu nedenle geçen hafta yine sahibi olduğumuz Eskisehir’deki IbisOtel’in sağlık personelinin kullanımına yönelik açılması yönündeki  talebimizi Accor Grubu'na ileterek, bu otelin açılması sağlanmıştır. Aynı zamanda Kayseri’deki otel de sağlık personelinin hizmetine  sunulmuştur."

Yorumlar