Alarko Holding'in iştirakinden satın alma hamlesi

Alarko Holding'in iştiraki Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş, Güneş Enerjisi Santralına sahip özel amaçlı bir şirketin hisselerinin devralınması İçin ön anlaşma imzaladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Konuyla ilgili Alarko Holding'den KAP'a yapılan açıklama şöyle;

"Bağlı Ortaklığımız Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş. 16 MWe/24.1 MWp lisanslı bir Güneş Enerjisi Santralı'na sahip özel amaçlı şirketin hisselerinin % 100'ünü devralmak üzere hisse sahipleriyle münhasıran bir ön anlaşma imzalamıştır. İncelemeler sonucunda  hisse alımı konusunda hisse sahipleriyle mutabakat sağlanması durumunda, söz konusu özel amaçlı şirketin hisseleri gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasını müteakip devir alınacaktır."

ALARK ALARKO HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 8.75
Satış 8.76
Değişim -0.14%
Son Değer 8.76
En yüksek 8.96
En düşük 8.56
Haftalık Değişim -4.3668%
Aylık Değişim -1.573%
Yıllık Değişim 2.8169%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar