Altınyağ'dan 15 milyon TL'lik satın alma

Altınyağ Madencilik, Tekirdağ'da Batı Trakya Madencilik'in Kömür Yıkama ve Zenginleştirme Tesisinin yapılan görüşmeler sonucunda 15 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildiğini KAP'ta duyurdu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Altınyağ Madencilik, Tekirdağ'da Batı Trakya Madencilik'in Kömür Yıkama ve Zenginleştirme Tesisinin yapılan görüşmeler sonucunda 15 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildiğini açıkladı.

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yönetim Kurulumuz 17.11.2021 tarihinde yaptığı toplantıda 

1-) Şirketimizin bedelli sermaye artırımına ilişkin hazırlanan Fon Kullanım Raporunda belirlenmiş Tesis yatırımlarından, Tekirdağ İli, Malkara bölgesinde bulunan 30527 ruhsat nolu şirketimize ait maden sahasında kurulu bulunan, Batı Trakya Madencilik A.Ş.'nin sahip olduğu ve mevcutta çalışılan Kömür Yıkama ve Zenginleştirme Tesisinin yapılan görüşmeler sonucunda 15.000.000 TL (KDV dahil) bedelle satın alınmasına,

2-)Satın alınacak Kömür Zenginleştirme ve Yıkama Tesisine ilişkin Batı Trakya Madencilik A.Ş. ile Satış Sözleşmesi imzalanmasına,

3-)Şirketimizin yapmış olduğu Maddi Duran Varlık alımına ilişkin, SPK'nın (II-23.3) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına, oy birliği ile karar verilmiştir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar