Anadolu Efes hisse yorumu ve teknik analizi

Ak Yatırım, Anadolu Efes hedef fiyatını 29,00 TL'den 26,50 TL’ye indirirken, 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu. Raporda, '26.50 TL/hisse hedef fiyat (önceki 29.00 TL) %26 yukarı potansiyel sunmaktadır' denildi.

Abone ol
Abone ol

Değerlendirmede şöyle denildi:

"Yılın ilk yarısındaki zayıflığı yansıtarak hedef fiyatımızı düşürürken, iyimser görüşümüzü koruyoruz. Yeni hedef fiyatımız 1) Covid-19 nedeniyle 2020 için daha düşük satış hacmi öngörümüzü, 2) 1Ç20 zayıflığını, ve 3) Coca Cola İçecek (CCİ) için yakın zamanda yapmış olduğumuz yukarı yönlü hedef fiyat revizyonunu içermektedir.

Bu değişiklikler ile daha önceki tahminlerimize göre %12 daha düşüş ciro ve %16 daha az FAVÖK hesaplıyoruz. Yine de yeni tahminlerimiz ile ulaştığımız 26.50 TL/hisse hedef fiyat (önceki 29.00 TL) %26 yukarı potansiyel sunmaktadır. Ayrıca, 2020T 6.6 olan bira grubuFD/FAVÖK’ü benzer şirket çarpanlarına göre %46 iskontoludur. (geçmiş dönem ortalama iskonto %20).

Şirket ayrıca bizim Covid-19 önlemleri sonrası tüketim odaklı toparlama temamıza da uymaktadır.

Dolayısı ile hisse için olumlu görüşümüzü ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ önerimiz ile koruyoruz. Ödenecek 1.774 TL/hisse temettünün hisse performansını da desteklemesini bekliyoruz. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar