Arçelik ARCLK hisse yorumu ve teknik analizi

Vakıf Yatırım, yılın son çeyreğinde beklentilerin üzerinde kar açıklayan Arçelik için hedef fiyatını 37,30 TL'den 40,35 TL'ye yükseltti, tavsiyesini 'Tut' olarak korudu

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım, Arçelik için hedef fiyatını 37,30 TL'den 40,35 TL'ye  yükseltirken, tavsiyesini 'Tut' olarak korudu.

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme  yapıldı:

"Güçlü talebin devamıyla beklentilerin üzerinde performans (+)

Arçelik, yılın son çeyreğinde beklentimizin yüzde 37 ve piyasa  beklentisinin %24 üzerinde,  yıllık %385 artışla 1,16 mlr TL net kar  açıkladı.

Yurt içindeki talebin yanı sıra ihracat pazarlarındaki  büyümenin ivme kazanması ve kurun desteği, şirketin güçlü operasyonel  ve net karlılık performansında ana etkenler oldu.

Şirket, 2021 yılında  ise yaklaşık %20 konsolide ciro büyümesi (2020: +%28) öngörürken,
FAVÖK marjı beklentisini ise yaklaşık %11 (2020: %12,4) olarak  açıkladı. Beklentilerin üzerindeki sonuçların ardından Arçelik için 37,30 TL seviyesindeki hedef fiyatımızı 40,35 TL seviyesine revize  ediyor, kısa vadeli "Endeksin Üzerinde Getiri" önerimizi ve uzun  vadeli TUT tavsiyemizi koruyoruz.

Beklentilerin üzerindeki sonuçlara  piyasa tepkisinin pozitif olmasını bekliyoruz. Şirket hisseleri son  bir ayda endeksten %9,9 pozitif ayrıştı."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar