ARMDA.E, HUBVC.E ve QNBFB.E payları 12 Şubat seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ARMDA.E, HUBVC.E ve QNBFB.E payları 12 Şubat seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Abone ol
Abone ol

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ARMDA.E, HUBVC.E, QNBFB.E payları 29/01/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/02/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

VBTS kapsamında HUBVC.E, ARMDA.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 12/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir. 

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

 

ARMDA ARMADA BILGISAYAR SISTEMLERI SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 22.12
Satış 0
Değişim 2%
Son Değer 22.12
En yüksek 22.12
En düşük 18.3
Haftalık Değişim 0%
Aylık Değişim -5.3082%
Yıllık Değişim 34.9603%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar