Arzum, halka arz için düğmeye bastı

Küçük ev aletleri sektörünün önemli oyuncularından biri olan Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, halka arz için SPK’ya başvuru yaptı. Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, halka arz için önemli bir hazırlık sürecinden geçtiklerini söyledi.

Abone ol
Abone ol

50 yılı aşkın tecrübesiyle küçük ev aletleri sektörünün önde gelen şirketlerinden Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Arzum”), şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (“SPK”) başvurdu. Halka arzda lider aracı kurum olarak Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“Yapı Kredi Yatırım”) yetkilendirildi. SPK'ya iletilen taslak izahname şirketin arzum.com.tr ve Yapı Kredi Yatırım’ın ykyatirim.com.tr adresli internet sitelerinde yayımlandı.

Kolbaşı Ailesi’nin çoğunluk hissedar olduğu Arzum’un kökleri 1966’ya dayanıyor. Köklü markası, inovatif ürünleri, tüketici odaklı yaklaşımı ile Türkiye küçük ev aletleri sektörünün öncü firmalarından olan Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250’den fazla ürününü iç piyasada satışa sunmanın yanı sıra 4 kıtadaki ülkelere ihracat gerçekleştiriyor.

‘HALKA ARZ İÇİN ÖNEMLİ BİR HAZIRLIK SÜRECİNDEN GEÇTİK’

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, değişen tüketici beklentileri ve teknolojik gelişmelerin ön plana çıktığı sektörde Arzum’un köklü markası, tüketiciye yakınlığı ve yenilikçi ürünleriyle öncü konumunu sürdüreceğine inancının tam olduğunu ifade etti. Bugüne kadar iki kez özel sermaye fonu yatırımı aldıklarını, 6 adet özel sektör tahvil ihracı gerçekleştirdiklerini ekleyerek şirketin kurumsal yönetim kültürü ve şeffaflık ilkeleri sayesinde halka arz için önemli bir hazırlık sürecinden geçtiklerini belirtti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar