ASELSAN ASELS hisse yorumu tahmini ve teknik analizi

Ata Yatırım, piyasa beklentisinin paralelinde ilk çeyrek finansalları açıklayan Aselsan hissesi için 22,10 TL hedef fiyatla 'al' tavsiyesini koruduğunu raporladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Detaylar şu şekilde:

"Aselsan 1Ç21’de beklentimiz olan 1,243mn TL ve konsensüs beklentisi  olan 1,130mn TL’ye paralel 1,234mn TL net kar açıkladı. Beklentimizin  üzerinde gerçekleşen esas faaliyetler beklentimizin üzerinde  gerçekleşen finansal giderler tarafından dengelendi.

Şirket 1Ç21’de beklentimiz olan 753mn TL’ye paralel 761mn TL FAVÖK  gerçekleştirdi (Kons: 744mn TL). Şirket beklentimiz olan %23.8 FAVÖK  marjına paralel %24.0 FAVÖK marjı gerçekleştirdi.

Aselsan 7.2x 2021T FD/FAVÖK çarpanı ile küresel benzerlerine göre %48  iskontolu işlem görmektedir. Aselsan için “AL” önerimizi ve %44 yukarı  yönlü potansiyele sahip 12A hedef değerimiz olan TL22.10 ile  koruyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar