Asya endeksleri karışık seyir ediyor

ABD'de endeksler yeni rekor seviyelerini test ederken, Asya endeksleri karışık bir görünüm sergiledi. Güney Kore Kospi endeksi ise gün içinde yüzde 1'e yakın yükseliş gösterdi.

Abone ol
Abone ol

ABD'de teşvik paketine ilişkin yeni haber akışı ve endekslerde görülen rekor seviyelerin ardından Asya endekslerinde karışık bir seyir izlendi.

Hong Kong Hang Seng endeksinde işlem gününün ilk bölümünde düşüş kaydedildi. Çin ve Japonya endekslerinde de karışık bir görünüm söz konusu. Güney Kore Kospi endeksi ise gün içinde yüzde 1'e yakın yükseliş gösterdi.

ABD'de S&P 500 endeksi yüzde 1,1'lik primle Salı gününü 3 bin 662 puanla rekor seviyeden kapattı. Nasdaq endeksi de yüzde 1,3'lük yükselişle 12 bin 355 puanla rekor seviyeyi gördü.

ABD'de teşvik paketi çalışmalarının yeniden hız kazanması endeksleri destekleyen bir fiyatlama yarattı. ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Mitch McConnell koronavirüs salgınının etkileriyle mücadele için yeni teşvik paketi teklifinde bulundu. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi de yeni teklifini Hazine Bakanı Steven Mnuchin'e sundu.

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Mitch McConnell koronavirüs salgınının ekonomik etkileriyle etkileriyle mücadele için yeni teşvik paketi teklifinde bulundu. McConnell'ın teklifi daha önce Demokratların iki kez reddettiği 500 milyar dolarlık paketle önemli derecede benzerlik gösteriyor. McConnell, yeni planının ABD Başkanı Donald Trump'ın desteğini aldığını belirtti.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar