Asya hisseleri yön bulmakta zorlandı

Asya hisse senetleri Salı günkü işlemlerde yön bulmakta zorlandı. Çin ve Japonya hisse senetleri satış ağırlıklı bir seyir izlerken, Güney Kore tatil dönüşü pozitif bir seyre yöneldi.

Abone ol
Abone ol

Asya hisse senetleri Salı günkü işlemlerde karışık bir seyre yöneldi.

Çin ve Japonya hisse senetleri satış ağırlıklı biir seyir izlerken, Güney Kore tatil dönüşü pozitif bir seyre yöneldi.

Çin Banka ve Sigorta Düzenleme Kurulu Başkanı Guo Shuqing yaptığı bir konuşmada, deniz aşırı piyasalarda balon oluşmasından 'çok endişeli' olduklarını belirtti.

Çin'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ülke nüfusunun yüzde 40’ının hazirana kadar aşılanmasının planlandığı bildirildi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonuna bağlı tıp uzmanı Zhong Nanshan, Brookings Enstitüsü ve Tsinghua Üniversitesince düzenlenen, ABD'li ve Çinli uzmanların katıldığı çevrim içi forumda konuştu.

Hazirana kadar ülkenin yüzde 40'ını aşılamayı hedeflediklerini açıklayan Zhong, Çin'in aşı kapasitesinin bu hedefe ulaşmak için yeterli olduğunu ifade etti. Çin'in salgını kontrol altına alma sürecinde çok iyi olduğunu ancak aşılama hızının diğer ülkelere kıyasla daha düşük olduğunu belirten Zhong, 1,4 milyarlık nüfusun yalnızca yüzde 3,56'sının aşılandığını aktardı.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar