ATP Bilgisayar halka arz sonuçları açıklandı

ATP Ticari Bilgisayar'ın 27-28 Mayıs tarihlerindeki talep toplama sürecinde şirketin hisselerine 37 bin 168 yurt içi bireysel yatırımcı talebi gelirken toplam halka arz büyüklüğü 180 milyon lira olarak açıklandı. Halka arzda yüzde 10 olarak planlanan yabancı yatırımcıya satışlara ilgi beklentileri karşılamazken ve yabancıya satış yüzde 1'in altında kaldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. halka arzına 37 bin 168 yurt içi bireysel yatırımcı talebi geldi. Halka arza aracılık yapan İş Yatırım Menkul Değerler'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemi ile gerçekleştirilen ATP Ticari Bilgisayar halka arzı sonuçlandı.

Halka arz sonucunda 24,00 TL’den sermaye artırımı yoluyla satışa sunulan 7,5 milyon TL nominal değerli payların satışı gerçekleşti. Buna göre halka arz büyüklüğü 180 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halka arza 37 bin 168 yurt içi bireysel, 75 yurt içi kurumsal ve bir yurt dışı kurumsal talep gelirken, dağıtım 37 bin 168 yurt içi bireysel, 64 yurt içi kurumsal ve 1 yurt dışı kurumsala yapıldı.

Halka arz edilen payların yüzde 64,48'i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 34,63'ü yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 0,89'i yurt dışı kurumsal yatırımcıya verildi. Halka arz planlamasında yabancı yatırımcılara satış yüzde 10 olarak planlanıyordu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar