Bankacılık endeksinde kayıplar yüzde 3’ü geçti

Dün kapanışa doğru satışa geçen Borsa İstanbul’da düşüş bugün de devam ediyor. Bankacılık endeksinde kayıplar yüzde 3’ü geçerken BIST 100’de yer alan 80 hisse an itibariyle ekside işlem görüyor.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Düne pozitif başlayan BIST 100 endeksi kapanışa doğru yönünü eksiye çevirmişti.

Borsa İstanbul’da düşüş bugün de devam ediyor. Bankacılık endeksinde kayıplar yüzde 3’ü geçerken BIST 100’de yer alan 80 hisse an itibariyle ekside işlem görüyor.

Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz ise şöyle:

"Endekste Satış Baskısı Devam Ediyor

Haftaya ABD vadelileri ve Asya piyasalarındaki pozitif görünüme  eşlik ederek başlayan ve 1203 direnç seviyesini test eden BIST 100  endeksinde sonrasında gelen satışlar ile geri çekilme görmüştük.

Haftanın ikinci işlem gününe de pozitif başlayan endekste Kurban bayramı öncesinde beklenilen olası satışlar gerçekleşti. 1174 yükseliş trendi desteğini test eden ancak bu seviyede tutunamayan endeksin

1.152 seviyesine kadar geri çekildiğini gördük. Endeksteki satış baskısı bugünde devam ederken 10 Temmuz tarihinde test edilen 1128  desteği bugünde test edildi. Şu sıralarda 1.135 seviyesine yakın hareketini sürdüren endekste satış baskısının sürmesi halinde 1.128 ve

1.120 destek seviyelerini takip edeceğiz. Hızlı değer kaybı sonrasında  olası yukarı yönlü tepki alımları görmemiz durumunda ise 1.140 ve 1.148 direnç seviyeleri söz konusu olabilir.

Destekler: 1.128 / 1.120 / 1.115

Dirençler: 1.140 / 1.148 / 1.155  "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar