Bir hisse, bir analiz: Hedef fiyatını belirledi

Oyak Yatırım, Çemtaş için hedef fiyatını 31,80 TL'den 36,00 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "endeksin üzerinde getiri"den "endekse paralel getiri"ye indirdi

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Oyak Yatırım, Çemtaş için hedef fiyatını 31,80 TL'den 36,00 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "endeksin üzerinde getiri"den "endekse paralel getiri"ye indirdi.

Raporda yer alan detaylar şöyle:

CEMTS

Finansallar genel olarak beklentilerimize paralel olarak açıklandı. Çemtaş, 2Ç22’de, 255mnTL olan kurum beklentimizin %6 üzerinde, 270mnTL net kar (16mnEUR) açıkladı.

Piyasa beklentisi bulunmuyordu. Açıklanan kar tutarı, TL bazında yıllık %374, çeyreksel bazda %15 ve Euro bazında ise yıllık %183, çeyreksel bazda ise %6’lık bir büyümeyi işaret ediyor. FAVÖK de kurum tahminimizin %8 üzerinde, 324mnTL olarak açıklandı.

Açıklanan FAVÖK tutarı, TL bazında yıllık %345, çeyreksel bazda %16 ve Euro bazında ise yıllık %167, çeyreksel bazda ise %8’lik bir büyümeyi işaret ediyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar