Bir hisse bir analiz: Hedef fiyatını yükseltti

Ak Yatırım, Coca Cola İçecek hedef fiyatını 80,00 TL'den 85,00 TL'ye yükseltti, ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ tavsiyesini korudu. Hisse değerlendirmesinde, 'Tahminlerimize göre 5,7 FD/FAVÖK ile işlem gören CCİ, benzerlerinin 10,9 olan ortalamasına göre oldukça iskontolu işlem görmektedir' denildi.

Abone ol
Abone ol

Ak Yatırım'ın konuya ilişkin raporunda şu değerlendirme yapıldı

"Beklentileri aşan 4Ç20 satış performansı üzerine hedef fiyatımızı
85.00 TL/hisse olarak güncelliyoruz (önceki 80.00) Beklentilerin üzerinde gerçekleşen 4Ç20 satış hacmi performansının 2021 beklentilerimizi de yukarı çekmesi ile hedef fiyatımızı yukarı revize ettik.

Tahminlerimize göre 5,7 FD/FAVÖK ile işlem gören CCİ, benzerlerinin 10,9 olan ortalamasına göre oldukça iskontolu işlem görmektedir. Bunun ile beraber, 2020’de görülen rekor karlılığın
2021’de de devam etmesini projeksiyonlarımız için potansiyel yukarı yönlü risk faktörü olarak görüyoruz. Kısa vadeli katalizörlerin 4Ç20 finansal sonuçları ve Özbekistan pazarına genişleme ile ilgili haber akışları olacağını düşünüyoruz. 2020 net karından ödenmesini öngördüğümüz 3,3 TL/hisse temettü (brüt), %7,3 verimliliğe işaret etmektedir. CCİ için olumlu görüşümüzü ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ tavsiyemiz ile koruyoruz.

Tüm pazarlarda güçlü 4Ç20 hacim artışı elde edildi CCİ’ın satış hacmi Türkiye’de %7,3 büyüme kaydederken (9a20’de - %10,7 idi) yurt dışında %15,8 artış gerçekleştirdi (9a20’de +%0,3 idi). Pakistan, CCİ pazarları içinde %32’lik artış ile en hızlı büyüyen operasyon oldu.
Sonuç olarak CCİ’ın toplam satış hacmi 4Ç20’de %11,7 artış ile 227 milyon kasa olarak gerçekleşti. 2020 tamamında ise 1184 milyon kasa ile satış hacmi %1,9 artmış oldu.

Başarılı yönetilen pazarlama stratejisi etkili oldu Genel olarak Covid-19 vaka sayılarındaki artışın ardından alınan önlemlerin 4Ç’de artırıldığı düşünüldüğünde, CCİ’ın 4Ç20 performansının oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz.

Açıklanan veriler bizim 4Ç20 için beklediğimiz %2 büyüme beklentisinin oldukça üzerindeydi. Bu performansta, öncelikli olarak çoklu paket satışlarına odaklanılmasını ve evde tüketim okazyonlarını artırmaya yönelik diğer hızlı tüketim şirketleri ile kurulan güçlü iş birlikleri önemli rol oynadığını düşünüyoruz.

2021’de %4-6 arasında bir hacim artışı bekleniyor CCİ, faaliyet gösterdiği pazarların yüksek potansiyeli ve güçlü vedengeli portföyü ile 2021 yılında konsolide satış hacimlerinin %4 ile
%6 aralığında büyümesini beklediğini açıkladı. Türkiye operasyonlarındaki büyümenin düşük tek haneli olması beklenirken, uluslararası operasyonlar için büyüme beklentisi yüksek tek hanelidir. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar