BİST 100 rekorlarına devam ediyor

Güne ve haftaya rekorla başlangıç yapan BİST 100, tarihi seviyelerini geliştirmeye devam ediyor. Endeksin gün içi en yüksek seviyesi olan 1.393,43 puan tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Abone ol
Abone ol

Küresel piyasalardaki iyimser yeni hafta başlangıcına eşlik eden Borsa İstanbul BİST 100 Endeksi, tarihi zirvelerini yeniledi. Güne 1.382 puanla rekor seviyelerden başlangıç yapan BİST 100, gün boyunca yükselişini sürdürdü ve 1.393 puanı görerek tarihi zirveye çıktı. Kasım ayında yükselişini hızlandıran endeks, 1,245 puanı aşmasının ardından son bir ay içinde rekor seviyeyi üste taşıdı ve bugün de hisse senetleri yüzde 1,5 civarı primli seyrediyor.

Sanayi üretim endeksi moral oldu

BIST 100 endeksi, sanayi üretim endeksi verisinin iyi gelmesinin ardından 1.389 puana kadar tırmanmıştı.  Sanayi üretim endeksi, ekimde aylık bazda yüzde 1,1, yıllık bazda yüzde 10,2 artış kaydetti.

Analistler, ABD'de ekonomiyi destekleme paketi, Avrupa'da Brexit görüşmeleri ve koronavirüs aşısına ilişkin haber akışının da gündemin odağındaki yerini koruduğunu belirtiyor. Uzmanlar, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.390 seviyesinin üzerinde kalıcı olmasının önemine değinerek geri çekilmelerde ise 1.320 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar