BIST 100 Teknik Analiz: 1,350 zirve bölgesi önemini koruyor...

Yapı Kredi Yatırım'ın hazırladığı günlük BIST teknik analiz raporunda Haftaya başlarken 1,315 seviyesinin ilk önemli destek seviyesi olduğunun altı çizilirken, '1,315 üzerindeki seyrin devamını getireceği yukarı  ataklar ise piyasada 1,350 zirve bölgesini aşma denemelerini  sürdürecektir' tespitinde bulunuldu

Abone ol
Abone ol

Yapı Kredi Yatırım Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz:

"Endekste haftaya başlarken oluşan satış baskısının ardından, 1,280 üzerinde gerçekleştirdiği tepki denemelerinin son günlerde zayıf  kalması dikkat çekiyor.

Haftaya başlarken 1,315 seviyesini ilk önemli destek olarak  izlediğimiz piyasada, bu noktanın gün içerisinde önemli olacağını  düşünüyoruz. 1,315 üzerindeki seyrin devamını getireceği yukarı  ataklar ise piyasada 1,350 zirve bölgesini aşma denemelerini  sürdürecektir.

Endeksin yukarı ataklarında yeniden güç kazanabilmesi  için 1,350 zirvesinin aşılması gerekiyor.

Bu durumda piyasada 1,375 ve 1,400 seviyelerini hedefleyecek yükseliş eğiliminin devam  edebileceğini düşünüyoruz

Dolayısıyla 1,350 zirve bölgesini yakından izlemeyi sürdüreceğimiz  piyasada, 1,315 altındaki seyrin ise bir alt noktada bulunan ve kısa  vadeli pozisyolar için stop loss noktası olarak aldığımız 1,300  seviyesine yönelik baskı oluşturabileceğini göz önünde bulunduruyoruz. "

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar