BIST 100 Teknik Analizi: 97.500 ve üzeri satış fırsatı

Şeker Yatırım tarafından hazırlanan BIST 100 analizi...

BIST 100 Teknik Analizi: 97.500 ve üzeri satış fırsatı

Şeker Yatırım tarafından hazırlanan BIST 100 Teknik Analizi:Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi düşük hacimle bankacılık endeksi öncülüğünde günü %0,94 düşüşle 95.953’den kapattı.


Endeks bir üçgen yapı içinde sıkışmaya devam ediyor. Endeksin negatif eğilimden çıkarak oluşan üçgeni yukarı yönde kırması için aynı zamanda 50-200 GHO’ların da geçtiği 98.200-98.300 aralığını yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor. Endeks kısa vadede bu aralık altında kaldıkça ve 95.700’ün altındaki kapanışlarda düşüşünü


94.000 ara destek olmak üzere oluşan üçgenin minimum düşüş hedefi olan 92.800’lere kadar devam ettirmesi beklenmektedir. Gün içinde endeks 95.700 üzerinde tutundukça tepki yükselişi için trade amaçlı pozisyon alınarak 97.500 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir.Endeksin 95.700 altında düşüşünü güçlendirmesi beklendiği için kısa vadeli pozisyonlar için bu seviye zarar-kes (stop-loss) olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerdeki genel negatif eğilim tepki yükselişleri oluşsa da satış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor. Ancak kısa periyotta göstergelerin aşırı satımda olması nedeniyle endekste tepki yükselişi denemeleri görebiliriz. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması bekleniyor." 


Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir...


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar