BIST 30 hisselerine yabancı ilgisi nasıl? Günlük bazda iki hisse dikkat çekti

Halk Yatırım tarafından hazırlanan BIST 30 endeksi analiz raporunda yabancı yatırımcının bu hisselere olan ilgisi araştırıldı. Buna göre toplam 30 hissenin 15 tanesinde yabancı artışı, 15'inde ise yabancı payı azalışı görüldü.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili yapılan kısa analiz şöyle;

'BIST 30 hisselerinde yabancı payı artış ve azalışların dengede olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 15 tanesinde yabancı payı artışı, 15 tanesinde yabancı payı azalışı görüldü.

Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %4.60 ile THYAO ve %2.50 ile KOZAA olurken, en fazla azalan hisselerin ise %3.28 ile KRDMD ve %3.15 ile ARCLK olduğu göze çarpıyor.'

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar