Bitcoin'de 3 yıl sonra bir ilk

Önde gelen kripto para Bitcoin'in fiyatı Aralık 2017'den beri ilk kez 17 bin doları aştı. Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin, üç yıl önce patlayan balonun ardından ilk kez 17 bin dolar seviyesini aştı.

Abone ol
Abone ol

Bu yıl değerini ikiye katlayan popüler kripto para New York'ta Salı günkü işlemlerde 17,067 dolara kadar tırmandı. Bitcoin Aralık 2017'de 20 bin dolara yaklaşarak zirve görmüştü. Sonrasında ise bir yıl içinde 3,136 dolara kadar geriledi.

Kripto paralar, kamu otoriteleri ve büyük şirketler tarafından benimsendikçe adım adım geleneksel yatırım araçları arasında yer almaya yaklaşıyor.

Çevrim içi ödeme şirketi PayPal Holdings Inc. Ekim sonuna doğru kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul edeceğini açıklamıştı. Böylece ağındaki 26 milyon kullanıcının çevrim içi cüzdanlarında Bitcoin ve diğer sanal paraları tutmalarına olanak sağladı.

Bitcoin'a ilişkin analist beklentileri de olumlu. Örneğin Ekim sonunda ABD'li yatırım bankası JPMorgan, Bitcoin'in yukarı yönlü potansiyelinin “dikkate değer” olduğunu belirtmişti.

Kategoriler Finansal Teknoloji
Yorumlar