BOFA, sanayi sektöründe Koç ve Sabancı Holding'i tercih ediyor

BOFA, sanayi sektörü şirketleri için 2021 ve 2022 yılı sonu hisse başına karlılık tahminleri ortalama yüzde 8 artırıldı. Sektörde tercih edilen hisseleri Sabancı Holding ve Koç Holding olduğu belirtildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BOFA, sanayi sektöründe Koç ve Sabancı Holding'i tercih ediyor.

Kuruluş tarafından hazırlanan raporda, sanayi sektörü şirketleri  için 2021 ve 2022 yılı sonu hisse başına karlılık tahminleri ortalama %8 artırıldı. Sektörde tercih edilen hisseleri Sabancı Holding ve Koç Holding olduğu belirtildi.

Değerlendirmede bu iki şirketle birlikte Tofaş payları için de AL tavsiyesinde bulunuldu. Arçelik ve Ford Oto payları için ise NÖTR tavsiye açıklandı.

Raporda hedef fiyatlar Koç Holding için 32,9 TL, Tofaş için 51,0 TL, Sabancı Holding için 14,1 TL, Arçelik için 39,6 TL ve Ford Otosan için 190,0 TL duyuruldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar