Borsa İstanbul satıcılı seyrediyor

Borsa İstanbul haftanın ilk işlem gününde negatif seyrediyor. Endeks haftaya yurt dışı borsalardaki pozitif  görünüm ile yükselişle başlamasına karşın Türkiye’nin jeopolitik riskleri nedeniyle 1116 seviyesine kadar çekildi.

Abone ol
Abone ol

Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Geçtiğimiz hafta sürpriz diyebileceğimiz şekilde TCMB'nin politika  faizini 200 baz puan artırarak faizi %8,25'ten %10,25'e yükseltmesi  ile bu karardan olumlu etkilenen bankacılık hisselerinde ciddi  yükselişler görmüştük.

TCMB’nin faiz kararı sonrasında BDDK'dan gelen normalleşme adımları da bankacılık hisselerini ve BIST 100 endeksini olumlu etkilerken endeks haftaya yurt dışı borsalardaki pozitif  görünüm ile yükselişle başladı.

Doğu Akdeniz’de süren gerilime ek olarak dün Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan sıcak çatışma  haberleri ve Türkiye’nin bu bölgedeki rolü jeopolitik riskimizi  artırmasıyla endekste 1.116 seviyesine kadar geri çekilme gördük.

Endekste satış baskısının artması halinde 1.115 ve 1.109 destek  seviyeleri görülebileceği gibi yukarı yönlü hareketlerde ise 1.125 ve

1.132 direnç seviyelerini takip edeceğiz.

Destekler: 1.115 / 1.109 / 1.102

Dirençler: 1.125 / 1.132 / 1.140 "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar