Borsa İstanbul'da 'kara' pazartesi

BIST 100 endeksi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkanlığında yaşanan değişim sonrası ilk işlem gününü sert düşüşle tamamladı. Düşüşle birlikte endeks bu yılın kazançlarını sildi.

Abone ol
Abone ol

Borsa yeni haftaya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkanlığında yaşanan değişiklik kararının ardından sert düşüşle girdi.

 BIST 100 endeksi günü yüzde 9,79 düşüşle 1,379 puandan tamamladı.

Güne sert girişle başlayan endekste ilk kez endeks endeks bazlı devre kesici sistemi uygulamaya alındı. Seansta iki kez işlemlere geçici ara verildi.

2021 kazançlarını bir günde sildi

Düşüşle birlikte endeks bu yılın kazançlarını sildi. Ağustos ayında BIST 100’deki ani hareketlere karşı otomatik devre kesici uygulaması tanıtılmıştı. Bugünkü hareketle birlikte bu uygulama ilk kez devreye girmiş oldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar