Borsa İstanbul'dan o şirkete uyarı

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada, Özbal Çelik'in bilançolarında sermaye kaybının devam ettiği anlaşıldığından şirketin ilgili hükümler kapsamında uyarılmasına karar verildi.

Abone ol
Abone ol

Borsa İstanbul, Özbal Çelik'in bilançolarında sermaye kaybının devam ettiği anlaşıldığından uyarılmasına karar verdi.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Payları Ana Pazar'da işlem gören Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak, Borsamız tarafından daha önce 16/06/2015 ve 17/03/2017 tarihlerinde de uyarılan Şirketin,  31/05/2019 ve 09/09/2019 tarihli özel durum açıklamalarında yayımlanan bilançolarında sermaye kaybının devam ettiği anlaşıldığından, Şirketin Kotasyon Yönergesi'nin 35. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendi kapsamında uyarılmasına karar verilmiştir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar