Borsa yükselişini ikinci günde de sürdürüyor

Dünya borsaları genelinde yaşanan iyimser hava bugün de sürüyor. Dünkü yüzde 6'lık artışın ardından BİST 100 bugün de yüzde 3'e yakın primle seyrediyor. Dün 6,45'e gerileyen dolar/TL, bu sabah saatleri itibarıyla 6,38'e kadar geriledi. 

Abone ol
Abone ol

Küresel borsalarda üst üste ikinci günde de yeşil ekranlar hakim... Dünkü kapanışlarda ABD borsaları 1933 yılından bu yana en güçlü yükselişini kaydederken bu sabah saatlerinde ABD'de Beyaz Saray ile Demokratların teşvik paketi üzerinde anlaştığı haberi de piyasalardaki iyimser havayı destekliyor.

Borsa İstanbul 91.000 üzerinde 

Artan küresel risk iştahından Borsa İstanbul da nasibini alıyor. Dünkü yüzde 6'lık primin ardından Borsa İstanbul bugünde alıcılı seyrediyor. 

Dünkü yüzde 6'lık artışın ardından Borsa İstanbul'da küresel yükselişe paralel yukarı yönlü hareket devam ediyor. BİST 100 endeksi, yüzde 1,38 artışlar 90.518 puandan güne başladı. Açılışın ardından dakikalar içerisinde gelen yeni alımlarla artılar yüzde 3'e dayandı. Endeks 92 puanın üzerine çıktı.

Dolar/TL'de hızlı düşüş

Pazartesi günü 6,60'ın üzerine kadar tırmanan dolar/TL kuru, küresel piyasalardaki hareketlerin etkisiyle hızlı bir düşüş ivmesi yakaladı. Dün 6,45'e gerileyen dolar/TL, bu sabah saatleri itibarıyla 6,38'e kadar geriledi. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar