Borsada yabancı çıkışı sürüyor

Merkez Bankası'nın verilerine göre, yabancı yatırımcılar geçen hafta net 72 milyon dolarlık menkul kıymet sattı. Yurt dışında yerleşik kişilerin 21 Ağustos itibarıyla 21 milyar 541,6 milyon dolar olan hisse senedi stoku, geçen hafta 20 milyar 556,6 milyon dolara geriledi.

Abone ol
Abone ol

Yurt dışında yerleşik kişiler, 28 Ağustos haftasında 43,6 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı.

Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 28 Ağustos haftasında net 43,6 milyon dolarlık hisse senedi, 28,1 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi ve 400 bin dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) sattı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 21 Ağustos itibarıyla 21 milyar 541,6 milyon dolar olan hisse senedi stoku, geçen hafta 20 milyar 556,6 milyon dolara geriledi.

Geçen hafta yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 5 milyar 658,3 milyon dolardan 5 milyar 625,1 milyon dolara indi.

Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları ise 400 bin dolarlık satışla 259,7 milyon dolardan 259,3 milyon dolara düştü.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar