Borsaya yerli akını sürüyor: 1,5 milyona dayandı

Borsa İstanbul'a olan ilgi her geçen gün artıyor. Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) BIST 100 pay senetlerine yatırım yapan yerli yatırımcı sayısının 31 Ocak itibarıyla 1.459.445 kişiye ulaştığını açıkladı.

Abone ol
Abone ol

Pandemi döneminden özellikle mevduat faizlerinin düşük olması, yeni halka arzlar ve kısa sürede kar etme arzusu yerli yatırımcıyı borsaya çekti.

Borsa İstanbul'a ilgi her geçen gün artarken, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) BIST100 pay senetlerine yatırım yapan yerli yatırımcı sayısının 31 Ocak itibarıyla 1.459.445 kişiye ulaştığını açıkladı.

MKK tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"BIST100 kapsamındaki pay senetlerine yatırım yapan yerli yatırımcı sayısı, Mart 2020’de ilk kez 1 milyonu aştı. 31 Ocak 2021 itibarıyla 1.459.445 kişiye ulaştı."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar