Burgan Yatırım, Soda hissesini portföyden çıkardı

Burgan Yatırım, Soda'yı Şişecam'ın birleşme kararı nedeniyle %16,45 yükseliş ile portföyden çıkardı. Değerlendirmede, Portföy içinde yer alan BİM Birleşik Mağazaları A.Ş (BIMAS) ve Coca Cola İçecek A.Ş (CCOLA)  şirketlerinin ağırlıklarının arttırıldığı belirtildi.

Abone ol
Abone ol

Burgan Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Burgan Yatırım Model Portföy içerisinde %20,57 ağırlığa sahip  olan SODA hissesi, Şişecam'ın birleşme kararı nedeniyle %16,45  yükseliş ile portföyden çıkartılmıştır.

Portföy içinde yer alan BİM Birleşik Mağazaları A.Ş (BIMAS) ve Coca Cola İçecek A.Ş (CCOLA)  şirketlerinin ağırlıkları arttırılmıştır. Güncelleme sonrası model  portföy hisseleri ve ağırlıkları:

EREGL (%39,7), TUPRS (%14,8), BIMAS(%17,2) AKBNK (%13,2), CCOLA (%12,9) ve FROTO (%2,2) olarak  gerçekleşmiştir."

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar