Çan2 Termik Santrali halka arz ediliyor

ODAŞ Enerji bünyesinde bulunan, 340 MW kurulu güce sahip yerli  kömüre dayalı ÇAN2 Termik Santrali halka arz ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzı onaylanan Çan2 Termik Santrali’nin talep toplama tarihleri 21-22 Nisan olarak netleşti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermayesinin yüzde 23,23 ’lük kısmına karşılık gelen paylarının  halka arzı gerçekleşecek olan Çan2 Termik A.Ş, yerli kaynakların ülke  ekonomisine kazandırılmasına verilen önemin sonucu olarak hayata  geçirildi. Termik santral yatırımı 01.08.2018 tarihinde tamamlandı.

340 MW kurulu güce sahip olan Çan2 Termik Santrali, 533 binden  fazla hanenin elektriğini üretiyor. Santral bu özelliklerinin yanında,  sahip olduğu ileri teknoloji baca arıtma sistemleri ve Çevre İzin ve Lisans Belgesi ile çevresel yükümlülüklerini uluslararası düzeyde  yerine getiriyor.

Alım garantisi ve yerli kaynak desteği

3,90 TL hisse fiyatı ile halka arzı gerçekleşecek olan ÇAN2 Termik Santrali yatırımcılarına önemli avantajlar sunuyor. Santral, Devletin  sağladığı yerli kömür üretim desteğinden ve alım garantisinden  yararlanıyor. Ayrıca yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ve  planlanmış yeni yatırım ihtiyacı bulunmayan Çan2 Termik Santrali, tüm  bu özellikleri ile yeni yatırımcılarıyla buluşmayı bekliyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar