Çarpıcı iddia: n11.com halka arzı gündemine aldı

Kulislerde dolaşan iddiaya göre Doğuş Grubu ve Güney Kore'li SK Holdings Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformu n11.com'u halka arz etmeyi değerlendiriyor. E-ticaret devi n11'in bünyesinde 115 binden fazla mağazası ve 14 milyondan fazla ürünü bulunuyor.

Abone ol
Abone ol

Konuya dair bilgi veren ve ismini vermek istemeyen kaynaklar, olası hisse satışı için yatırım bankalarıyla görüşüldüğünü, ancak halka arzın zamanlamasının henüz netleşmediğini söyledi.

n11.com'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada ise 'yakın zamanda' halka arz planı olmadığı belirtildi.

E-ticaret devi n11'in bünyesinde 115 binden fazla mağazası ve 14 milyondan fazla ürünü bulunuyor...Türkiye'de e ticaret sektöründe ticaret hacmi 2019'da % 40 artarak 31 milyar TL'ye ulaşmıştı, bu da seyahat harcamaları hariç toplam perakende sektörünün % 5.3'üne denk geliyor.

n11.com 2012'den beri faaliyet gösteriyor.

Kaynak: BloombergHT

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar