CarrefourSA'dan 'Migros' hamlesi

Bazı CarrefourSA mağazalarının Migros'a kiracılık hakkının devrine ilişkin izin talebiyle Rekabet Kuruluna başvuruldu. Konuyla ilgili KAP'a detaylı bir açıklama da yapıldı.

Abone ol
Abone ol

Bazı CarrefourSA mağazalarının Migros'a kiracılık hakkının devrine ilişkin izin talebiyle Rekabet Kuruluna başvuruldu.

Rekabet Kurulundan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş ve İstanbul Ticaret Siciline 278724 sicil numarası ile kayıtlı bir anonim şirket olan CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. (CarrefourSA)’nin Başvuru ekinde listelenen Devre Konu Mağazalarının (Devre Konu
Mağazalar), Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş ve İstanbul Ticaret Siciline 659896 sicil numarası ile kayıtlı bir anonim şirket olan Migros Ticaret A.Ş. (Migros) tarafından, Migros ile CarrefourSA arasında akdedilen Devir Sözleşmesi (Sözleşme) hükümleri çerçevesinde kiracılık hakkının devrine (Planlanan İşlem) izin verilmesi talebi."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar