Doğan Holding Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.'nin sermayesini artırıyor

Doğan Holding'den KAP'a yapılan açıklamada bağlı ortaklığı Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.'nin 16.500.000,-Türk Lirası olan sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle 41.500.000.,-Türk Lirası'na artırılmasına karar verildi.

Abone ol
Abone ol

Doğan Holding'den KAP'a yapılan açıklama şöyle;

Yönetim Kurulumuz'un 01.12.2020 tarihli toplantısında;

Sermayesine %70,41 oranında iştirak ettiğimiz doğrudan bağlı ortaklığımız Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş.'nin 01.12.2020 tarih ve 2020/22 sayılı Yönetim Kurulu Kararı'na istinaden, 16.500.000,-Türk Lirası çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle 41.500.000.,-Türk Lirası'na artırılmasında yeni pay alma hakkımızın tamamen kullanılmasına,

Sermaye artırımında kullanılmayan tüm yeni pay alma haklarının, "Satınalma Taahhütnamesi" kapsamında Ortaklığımızca kullanılmasının taahhüt edilmesine, karar verilmiştir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar