Dünyanın en hızlı büyüyen borsası Borsa İstanbul oldu

Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören Pay Vadeli İşlem Sözleşmelerinde hacim ve açık pozisyon sayısı kategorilerinde dünyanın en hızlı büyüyen borsaları arasında zirvede yer aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Dünya Borsalar Federasyonu’nun (World Federation of Exchanges –WFE) 2019 raporuna göre; Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören Pay Vadeli İşlem Sözleşmelerinde hacim ve açık pozisyon sayısı kategorilerinde dünyanın en hızlı büyüyen borsası oldu.

Borsa İstanbul, 1961 yılında Londra’da kurulan ve Borsa İstanbul’un da üyesi olduğu Dünya Borsalar Federasyonu’nun (World Federation of Exchanges –WFE) 2019 raporuna göre büyük bir başarıya imza attı. Raporda Borsa İstanbul’un, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında 2012’de işlem görmeye başlayan ve 39 adet likit pay üzerine çıkarılan Pay Vadeli İşlem Sözleşmelerinde hacim ve açık pozisyon sayısı kategorilerinde dünyanın en hızlı büyüyen borsası olduğu kaydedildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar