EBRD, QNB Finansleasing'e 50 milyon euro sendikasyon kredisi sağladı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’deki küçük ve orta  ölçekli işletmelerin (KOBİ) finansmanına olan erişimini genişletmek  amacıyla QNB Finansbank’ın finansal kiralama şirketi QNB Finansleasing’e 50 milyon avro değerinde sendikasyon kredisi sağladı.

Abone ol
Abone ol

Kredi, mikro ölçekli işletmelerin ve KOBİ’lerin finansmana  erişmelerini kolaylaştıracak.

EBRD Türkiye Başkanı Arvid Tuerkner ile QNB Finansleasing Genel Müdürü Metin Karabiber arasında imzalanan anlaşmayla birlikte 50  milyon avro değerinde sendikasyon kredisi devreye girerken, bunun 10  milyon avroluk kısmı, EBRD’nin A/B sendikasyon kredi programı  kapsamında, sağlanacak.

Daha önce 2018’de verilen 25 milyon avroluk kredinin ardından  sağlanan bu yeni finansman, Türkiye’de finans sektörünün  güçlendirilmesini sağlayarak finansal kiralamanın yaygınlaştırılmasına  katkıda bulunuyor.

Türkiye’deki büyük yatırımcılardan biri olan EBRD, 2009 yılından  bu yana Türk ekonomisinin çeşitli sektörlerine 11,5 milyar avro  değerinde yatırım yapmasının yanı sıra bu yatırımlarının neredeyse  tamamı özel sektöre ayrıldı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar